Pruvodce zákrokem

Plastika nosu

Průvodce zákrokem

 1. Osobní konzultace

  Nejdříve své přání sdělíte lékaři, který Vás vyslechne a zváží, je-li zákrok proveditelný. Doporučí Vám nejvhodnější možnosti a metody a dozvíte se možná rizika. Všechno Vám podrobně vysvětlí již během konzultace před zákrokem, takže budete na průběh zákroku pečlivě připravena. Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv. V případě, že by Váš požadavek nebyl z nějakých důvodů proveditelný, lékař Vám navrhne jinou alternativu. Nakonec si vyberete termín zákroku a obdržíte instrukce k předoperačnímu vyšetření spolu se smlouvou. Osobní konzultace je zcela nezávazná.

 2. Předoperační vyšetření

  Před každým výkonem v celkové anestezii musíte podstoupit tzv. interní předoperační vyšetření, na jehož základě lékař/lékaři rozhodne/rozhodnou, zda jste schopna výkon podstoupit, eventuálně s jakými riziky. Toto vyšetření Vám může provést Váš praktický lékař nebo, jste-li zdráva a váš věk nepřesahuje 50 let, pak v den operace i náš lékař anesteziolog. Vyšetření sestává z krevních testů, EKG a fyzikálního vyšetření (poslech srdce a plic, prohmatání břicha, atd.).

 3. Dokumentace

  Těsně před operací chirurg pořídí nutnou fotodokumentaci. Operatér Vám objasní svůj postup a probere s Vámi předoperační fotografie k ujasnění požadovaného výsledku.

 4. Anestezie

  Plastické operace nosu se provádí obvykle v celkové anestezii a trvají přibližně od 1 hodiny déle. Jen drobné výkony na špičce nosu a pooperační korekce se provádějí v lokálním znecitlivění.

 5. Operace

  Zmenšení a modelace nosních chrupavek v přední části a na špičce nosu se provádí z několikamilimetrových řezů uvnitř nosu – nosními dírkami.
  V případě korekce celého nosu se upravují i kosti tvořící nos. Nejdříve se celá kostěná architektonika rozruší, a poté se kůstky seskládají do požadovaného tvaru. Pokud chcete nos celkově zmenšit, zúžit, zkrátit, snížit, natvarovat, zjemnit hrot nosu, srovnat hrbol nebo srovnat vybočení osy, je často nutné zkrátit či jinak upravit i nosní přepážku. V případě potřeby je možné lehce zmenšit i nosní dírky a nosní křídla – tzv. chřípí.
  Na závěr se sliznice uvnitř nosu zašije vstřebatelnými stehy a nos se zafixuje sádrovou dlažkou. Do nosu se následně vloží tzv. taponáda k zastavení možného krvácení a rovněž k udržení pozice vnitřních částí nosu (chrupavčitá přepážka, kosti), jsou-li operovány. Tamponáda se odstraňuje po 1-4 dnech.
  U velmi komplikovaných deformit nosu se operuje tzv. otevřenou metodou. Kromě řezů uvnitř nosu se provádí i krátký řez napříč mezi nosními dírkami. Tak se může částečně uvolnit a odklopit kůže nosu a tím lze získat lepší přístup při korekci složitých deformit chrupavek.

 6. Hospitalizace

  Hospitalizace trvá většinou do druhého dne.

 7. Kontrola

  Sádra zůstává na nose do první kontroly, která vás čeká po 10 až 14 dnech od zákroku. Další kontroly jsou individuální, dle domluvy s operatérem.

Přemýšlíte o zákroku?
Objednejte se na konzultaci se zkušeným lékařem.

+420 549 213 660
+420 604 525 035
Volejte
+420 549 213 660
+420 604 525 035

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval

Pište

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Podrobné informace zde

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.