Vše co potřebujete vědět o

Modelace prsou

Naprosto běžným jevem, který se nevyhýbá žádné ženě, je změna tvaru poprsí. K poklesu nebo ztrátě pevnosti prsou může docházet přirozeně věkem, při náhlém zhubnutí nebo následkem mateřství a kojení. Předpoklady ke ztrátě pevnosti mohou být i vrozené. Můžeme vám pomoci prostřednictvím modelace prsou (mastopexe).
PRSNÍ IMPLANTÁTY

PRSNÍ IMPLANTÁTY

LÉKAŘ NA KLINICE

LÉKAŘ NA KLINICE
24h denně

VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI

VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI
98 %

Modelací dokážeme vašim prsům dodat krásný a přirozený vzhled. Pevný tvar prsou získáme přesunem prsní tkáně, kterou i s bradavkou a prsním dvorcem posuneme výše. Velikost prsou zůstává stejná jako před operací.  

Tkáně vám nepřidáváme ani neubíráme (s výjimkou kůže). Při tomto zákroku vám můžeme také upravit velikost prsního dvorce.

Existuje celá řada operačních metod. Váš plastický chirurg pro vás vybere tu nejvhodnější.

Metody

Jsou různé metody modelace prsou. Velikost, tvar a míra povolení pevnosti prsou určuje metodu, kterou bude modelace provedena.

Minimodelace

Minimodelace

Pro velmi malý pokles anebo pro prsa, která nejsou kulatá, ale mají tvar do špičky, je vhodná tzv. minimodelace (periareolární modelace, "round block"). Tuto metodu je možné použít také ke korekci malého rozdílu ve tvaru obou prsou - asymetrie.

Prsa se touto metodou stáhnou kruhovitě do středu k bradavce. Jizva je, jen kolem posunutého dvorce. Efekt této metody není velký.

 

Zobrazit více
Modelace prsou pro střední pokles prsou

Modelace prsou pro střední pokles prsou

Pro střední pokles prsou je vhodná dnes celosvětově nejrozšířenější metoda tzv. single scar technika ( Lejour, "vertical scar").

Výsledkem je jizva do kruhu kolem dvorce prsního a jediná svislá jizva dolů do podprsní rýhy.

 

Zobrazit více
Modelace při středním až větším poklesu prsou

Modelace při středním až větším poklesu prsou

Pro střední až větší pokles prsou je vhodné předchozí techniku doplnit o krátký vodorovný řez v podprsní rýze do strany - jedná se o tzv. L techniku nebo také B techniku.

Někdy je nutné vést řez do strany i do středu - tzv. "short horizontal scar".

Zobrazit více
Modelace silně pokleslých prsou

Modelace silně pokleslých prsou

Pro silně pokleslá anebo velká a pokleslá prsa je nutné provést klasickou, léty prověřenou metodu.

Jejím výsledkem je kruhová jizva kolem dvorce, svislá jizva od dvorce dolů do podprsní rýhy a půlobloukovitá jizva v podprsní rýze pod celým prsem, tzv. kotva nebo jizva „invertovaného T".

Zobrazit více
Modelace prsou - kombinovaná metoda

Modelace prsou - kombinovaná metoda

Pokud chcete prsa zpevnit, zvednout, vytvarovat a současně i zvětšit, jde za určitých předpokladů modelaci kombinovat s doplněním tkáně prsními implantáty, a to v jediném zákroku. Tuto metodu je možné provést, pokud nevyžadujete velké zvětšení prsou a pokud nejsou prsa příliš pokleslá.

V případě požadavku radikálního zvětšení prsou a při velkém poklesu prsou je vhodné provést zvětšení implantáty s odstupem půl roku až rok po modelaci. Výsledný tvar prsou, kvalita jizev i trvalost efektu jsou pak výrazně lepší.

Zobrazit více
Specialisté Body kliniky

Specialista zákroku

Operační zákroky na klinice realizují zkušení certifikovaní plastičtí chirurgové, kteří si svou odbornost neustále rozšiřují o nejnovější poznatky z mezinárodních kongresů a sympozií. Silnou stránkou našich lékařů je vysoce profesionální a zároveň lidský přístup ke klientům.

Kompletní tým
Snadno k dokonalosti

Průvodce vaším zákrokem

Ceník zákroku

Modelace prsou od 71.600 Kč

Kompletní ceník všech zákroků

Fotogalerie

Reference našich pacientů

Vážený pane Doktore Holušo,
byla jsem u Vás včera na konečné kontrole po operaci zmenšení a modelace prsou. Chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat za to, co jste pro mě udělal, jsem opravdu ráda, že jsem tento zákrok podstoupila. Chtěla bych Vám popřát mnoho dalších pracovních úspěchů a hlavně hodně spokojených žen.
I.S., Česká republika

I.S. , Česká republika

Vážení,
pro operaci modelace prsou jsem se rozhodovala delší dobu a teď vím, že to bylo nejlepší správné rozhodnutí v mém životě, se kterým jsem neměla váhat tak dlouho!...
Strach z operace a jejího výsledku vůbec nebyl na místě! Časy, kdy jsem se styděla sama před sebou i ve sprše jsou naštěstí už jen minulostí! Jako bych začala žít nový život. Jsem z výsledku operace nadšená, sebevědomá, spokojená. Vašim prostřednictvím se mi opravdu splnil můj sen... A jistě si k vám v budoucnu ještě nějaký přijdu splnit.:-) .
Zároveň bych chtěla touto cestou poděkovat všem lékařům i sestřičkám za velice příjemný pobyt na vaší klinice. Byli všichni úžasní!
Vaše vděčná pacientka M. J., Brno

M. J., Brno , Česká republika

Proč právě u nás?

01

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

02

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

03

Lékařská péče po celou dobu vašeho pobytu na klinice

V rámci pooperační péče na klinice vám bude k dispozici lékař připravený okamžitě řešit jakýkoli zdravotní problém.

04

Nepřehlížíme rizika

Vaše bezpečí a spokojenost jsou našimi prioritami. Za součát bezchybné komplexní péče považujme používání ověřených a kvalitních zdravotnických prostředků a materiálů.

Další důvody

Přemýšlíte o zákroku?
Objednejte se na konzultaci se zkušeným lékařem.

+420 549 213 660
+420 604 525 035
Volejte
+420 549 213 660
+420 604 525 035

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval

Pište

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Podrobné informace zde

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.