Vše co potřebujete vědět o

Zvětšení prsou
implantáty (augmentace)

Nejste spokojená se vzhledem svého poprsí? Trápí vás tvar prsou a ráda byste to změnila? Uvažujete o zvětšení prsou? Pomůžeme vám, jsme specialisté na augmentaci.
LÉKAŘ NA KLINICE

LÉKAŘ NA KLINICE
24h denně

VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI

VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI
98 %

Co je augmentace nebo-li zvětšení prsou?

Obecně v lékářství je augmentace zvětšení určité části lidského těla vlastní tkání nebo umělým implantátem. V  našem speciálním oboru se bavíme o augmentaci jako o zvětšení prsů za pomocí přidaného materiálu, nejčastěji různého typu silikonového implantátu. 

Kdy uvažovat nad augmentací?

Estetické úpravy poprsí patří mezi nejžádanější zákroky plastické chirurgie. Zvětšení prsou, neboli augmentace prsou je chirurgický zákrok, jehož cílem je:

 • Zvětšení objemu malých prsou
 • Obnovení plnosti prsou např. po těhotenství anebo zhubnutí
 • Úprava menšího poklesu prsou
 • Korekce asymetrie velikosti prsou

Jak se provádí augmentace (zvětšení prsou)?

Zvětšení prsou můžeme provést několika způsoby. Nejžádanější metodou ke zvětšení poprsí je použití silikonových prsních implantátů, které slouží také do jisté míry ke korekci tvaru či případných deformit prsou.

Zvětšit poprsí lze i jinými výplňovými materiály. V poslední době se využívá ke zvětšení prsou například vlastní tuk.

Pro koho je zákrok vhodný?

 • Zvětšení poprsí mohou podstoupit ženy starší 18ti let, s plně vyvinutou mléčnou žlázou.
 • Horní věková hranice zákroku není stanovena, podstatný je zdravotní stav.
 • Pokud plánujete v brzké době těhotenství, není vhodné operaci podstupovat.
 • Zvětšení poprsí neprovádíme v případě většího poklesu prsou, tzv. ptózy. Tento problém řešíme modelací prsou.
 • Zvětšení prsou lze provést různými operačními technikami. Nejvhodnější variantu pro vás, včetně umístění i výběru implantátu - typu, tvaru a velikosti s vámi probere operatér při osobní konzultaci. Pro přesnější představu objemu si můžete během konzultace vyzkoušet různé velikosti zkoušecích simulačních vložek v podprsence.

 

Metody

Zvětšení prsou lze provést různými operačními technikami. Základní metody umístění implantátu jsou pod žlázu (mezi prsní žlázu a prsní sval) anebo hlouběji - pod sval (mezi prsní sval a žebra). Zkušený plastický chirurg tyto techniky často kombinuje.

Metoda umístění implantátů - pod prsní žlázu

Metoda umístění implantátů - pod prsní žlázu

Umístění pod prsní žlázu (nad prsní sval) je vhodné pro pacientky s většími a mírně pokleslými prsy. Pooperační průběh je méně bolestivý, rekonvalescence kratší. Tímto způsobem lze vyřešit i mírný pokles prsou a prsa vypnout.

Nevýhodou této metody zvětšení poprsí je, že nad implantátem leží méně tkáně než při umístění pod sval. Implantát se tak někdy může rýsovat pod kůží a je snáze hmatný. Vzhledem k tomu, že implantát drží pouze kůže, může časem dojít k poklesu poprsí, je tedy vhodné důsledně nosit podprsenku.

Po zákroku se prsa o něco hůře vyšetřují než při umístění implantátů pod svalem a je popsáno vyšší procento tvrdnutí kapsy kolem implantátů, tzv. kapsuly (viz. „možná rizika a komplikace") než u metody umístění implantátu pod sval.

Operační přístupy - viditelnost jizev

Cílem plastického chirurga je vždy minimální viditelnost jizev po zákroku. Lékař může implantát vložit pod prsní žlázu některým z následujících přístupů:

 • z řezu v podprsní rýze
 • z krátkého řezu v dolním okraji prsního dvorce.
Zobrazit více
Metoda umístění implantátů - pod sval

Metoda umístění implantátů - pod sval

Při umístění implantátu pod sval je sice pooperační průběh mírně bolestivější a rekonvalescence delší, avšak implantát není po augmentaci téměř hmatný a prsa je možné lépe vyšetřit. Jednoznačnou výhodou této metody je stabilnější estetický výsledek - implantát téměř neklesá, protože je držen svalem hrudníku.

Umístění prsního implantátu pod sval je ideální zejména pro štíhlé ženy s malými pevnými prsy.

Možné operační přístupy

Cílem plastického chirurga je vždy minimální viditelnost jizev po zákroku. Možnosti kožních řezů, kterými chirurg implantát vloží pod sval, jsou následující:

 • z podprsní rýhy
 • z řezu na okraji prsního dvorce
 • z řezu v podpaží

V případě zvětšení prsu z řezu v podpaží a následné pooperační komplikaci, která si vynutí výměnu implantátu, je tato cesta k jeho výměně obtížnější. Někdy je nutné implantát vyměnit z jiného přístupu, čímž vzniká další jizva.

Zobrazit více
Prsní implantáty

Prsní implantáty

Vaše bezpečnost je pro nás prioritou, proto na Body klinice pracujeme s léty prověřenými značkovými prsními implantáty, které představují nejvyšší možnou kvalitu prověřenou rozsáhlými dlouhodobými studiemi.

Typy prsních implantátů

Prsní implantáty, které používáme jsou k dispozici v široké škále rozmanitých tvarů a objemů. Velikost vašeho budoucího implantátu je limitována tvarem a velikostí hrudníku, tvarem a velikostí prsou i kvalitou kůže a stavem prsního svalu. Rozhodující je doporučení našeho zkušeného lékaře specialisty, který přesně posoudí, zda-li Vaše představa velikosti a tvaru implantátu je pro Vás optimální a vhodná.

Anatomické implantáty (tj. implantáty ve tvaru kapky)

Stále oblíbenější implantáty, které dodávají prsům luxusní vzhled mladých pevných prsou. Jejich výhodou je přirozenější tvar prsou. Jsou ideální volbou pro štíhlé ženy s velmi malým množstvím tuku v oblasti hrudníku, u kterých nemusí působit výrazná horní hrana kulatého implantátu dobře. Jejich další výhodou je  nižší výskyt řasení, a to vzhledem k použitému tužšímu (kohezivnějšímu) gelu oproti implantátům kulatým. Nevýhodou je určité riziko přetočení implantátu, proto je nutné důsledně dodržovat pooperační režim.

Kulaté implantáty

Jsou vhodné pro prsy bez poklesu nebo jen s minimálním poklesem zejména pokud je žádoucí doplnit objem v horní polovině prsu. Zkušený plastický chirurg s nimi dokáže docílit i přirozeného vzhledu, podmínkou je však dostatečné množství tuku či žlázy v oblasti hrudníku.

 

Zobrazit více
Specialisté Body kliniky

Specialista zákroku

Operační zákroky na klinice realizují zkušení certifikovaní plastičtí chirurgové, kteří si svou odbornost neustále rozšiřují o nejnovější poznatky z mezinárodních kongresů a sympozií. Silnou stránkou našich lékařů je vysoce profesionální a zároveň lidský přístup ke klientům.

Kompletní tým
Snadno k dokonalosti

Průvodce vaším zákrokem

Ceník zákroku

Jaké je cena augmentace?

Zvětšení prsou vč. kulatých impl.

od 94.000 Kč

Zvětšení prsou vč. anatomických impl.  od 104.500 Kč

 Kompletní ceník všech zákroků

 

Fotogalerie

Reference našich pacientů

Chtěla bych velmi poděkovat veškerému personálu za příjemný a vstřícný přístup po celou dobu pobytu. Jako zdravotník vím, že to není vždy jednoduchá práce, ale klobouk dolů před vašimi pracovníky. Pan doktor Menšík je úžasná osobnost, profesionál s (na chirurga až neuvěřitelně) lidským přístupem k pacientům a zlatýma rukama. Moc děkuji za tuto zkušenost a budu jen doporučovat.

Verča (26 let) , Česká republika

Dobry den,pred necelym mesicem jsem na Vasi klinice podstoupila augmentaci prsou.Chtela bych Vam touto cestou moooc podekovat.Hlavne Mudr.Mensikovi za skvely lidsky pristup a krasna prsa,splnil muj sen,Mudr.Koudelkovi za krasne uspani

Lucie L. (36 let) , Česká republika

Milá paní doktorko Zimovčáková,
musím Vám napsat, protože mám velkou radost z výsledku a nemůžu věřit, že po 6ti dnech po operaci prsou se všechno tak krásně hojí. Když jsem včera sundala obvazy, byla jsem fakt překvapená, jak se Vám to povedlo. Jste úžasná, nejlepší, nejšikovnější! (I podle mého manžela, který taky nemůže uvěřit:-) Moc Vám a celému Vašemu skvělému týmu znovu děkuji! Všichni jste byli super a cítila jsem se na klinice moc dobře.
Moc všechny zdravím!

Silvie , Česká republika

Proč právě u nás?

01

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

02

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

03

Lékařská péče po celou dobu vašeho pobytu na klinice

V rámci pooperační péče na klinice vám bude k dispozici lékař připravený okamžitě řešit jakýkoli zdravotní problém.

04

Nepřehlížíme rizika

Vaše bezpečí a spokojenost jsou našimi prioritami. Za součát bezchybné komplexní péče považujme používání ověřených a kvalitních zdravotnických prostředků a materiálů.

Další důvody

Přemýšlíte o zákroku?
Objednejte se na konzultaci se zkušeným lékařem.

+420 549 213 660
+420 604 525 035
Volejte
+420 549 213 660
+420 604 525 035

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval

Pište

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Podrobné informace zde

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.