Vše co potřebujete vědět o

Vyhlazení vrásek
botulotoxinem

Jednou z estetických procedur určených k vyhlazení vrásek v oblasti mezi obočím nebo na čele, či pro odstranění vějířků kolem očí, je ošetření botulotoxinem.
Osvědčená

Osvědčená
metoda

Okamžitý

Okamžitý
efekt

VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI

VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI
98 %

Nejčastěji se ptáte, jak dlouho botulotoxin účinkuje. Podle našich dlouholetých zkušeností je délka účinku velmi individuální a závisí především na velikosti dávky. Účinek se většinou začíná projevovat po 3-7 dnech od aplikace a trvá zhruba 3-6 měsíců. Někdy se po opakovaných aplikacích efekt prodlužuje.

I botulotoxin však může mít svá úskalí. U některých klientů se po opakovaných aplikacích mohou vytvořit protilátky proti botulotoxinu. Díky tomu může být jeho účinek při dalším podání úplně eliminován.
Dlouhodobým sledováním bylo zjištěno, že se tento proces se objevuje častěji u vysokých dávek nad 300 jednotek při jedné aplikaci nebo při opakování aplikace po kratší době, než 1 měsíc. Takovou frekvenci opakování ani objem nad 300 jednotek však nedoporučujeme.

Co je to botulotoxin?

Účinnou látkou je tzv. botulotoxin A, který způsobuje uvolnění svalů. Při aplikaci malých dávek jsou cíleně vybrané mimické svaly obličeje dočasně vyřazeny z funkce. Tím dochází k vyhlazení mimických vrásek v obličeji. Po určité době začne ošetřený sval opět fungovat.

Podobně působí botulotoxin i na  potní žlázy, toho se využívá k redukci pocení. 
Obvykle se používá v dávkách kolem 25 jednotek na jednu návštěvu.

O ošetření botulotoxinem

  • Ošetření botulotoxinem v sobě spojuje mnoho výhod. Nejdůležitější je bezpečnost aplikace této látky.
  • Další výhodou je paradoxně dočasný efekt botulotoxinu. Když přestane účinkovat, můžete se svobodně rozhodnout pro opakování této procedury nebo si zvolit jinou metodu omlazení či odstranění vrásek.
  • Ošetření botulotoxinem je rychlé, takřka bezbolestné a dlouhodobě vás neomezuje v následných aktivitách.

AAA I botulotoxin však může mít svá úskalí. U některých klientů se po opakovaných aplikacích mohou vytvořit protilátky proti botulotoxinu. Díky tomu může být jeho účinek při dalším podání úplně eliminován.

Specialisté Body kliniky

Specialista zákroku

Operační zákroky na klinice realizují zkušení certifikovaní plastičtí chirurgové, kteří si svou odbornost neustále rozšiřují o nejnovější poznatky z mezinárodních kongresů a sympozií. Silnou stránkou našich lékařů je vysoce profesionální a zároveň lidský přístup ke klientům.

Kompletní tým
Snadno k dokonalosti

Průvodce vaším zákrokem

Ceník zákroku

Vyhlazení vrásek botulotoxinem od 2.600 Kč

Kompletní ceník všech zákroků

Proč právě u nás?

01

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

02

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

03

Lékařská péče po celou dobu vašeho pobytu na klinice

V rámci pooperační péče na klinice vám bude k dispozici lékař připravený okamžitě řešit jakýkoli zdravotní problém.

04

Nepřehlížíme rizika

Vaše bezpečí a spokojenost jsou našimi prioritami. Za součát bezchybné komplexní péče považujme používání ověřených a kvalitních zdravotnických prostředků a materiálů.

Další důvody

Přemýšlíte o zákroku?
Objednejte se na konzultaci se zkušeným lékařem.

+420 549 213 660
+420 604 525 035
Volejte
+420 549 213 660
+420 604 525 035

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval

Pište

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Podrobné informace zde

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.